Skutki

Brzmienie proponowanych rekomendacji często nie wzbudza większych kontrowersji. Większość jest pożyteczna i warta wdrożenia.

Są jednak takie zapisy, które budzą głęboki niepokój.

Poniżej prezentujemy artykuły i opracowania opisujące skutki wdrażania rozwiązań “równościowych”, “anty-dyskryminujących”, zwalczających “stereotypy”.

Panel dyskusyjny dotyczący zapisów Europejskiej Karty Równości

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z panelu dyskusyjnego poświęconego skutkom wdrażania rozwiązań opartych o Europejska Kartę Równości. Dyskusja odbyła się  9 maja 2018 roku. Gościem specjalnym był Antoine Renard z Francji – prezes Federation of Catholic Family Associations in Europe. Panelistami byli także: Bertrand Bisch (uczestnik marszów życia z Francji), Krzysztof Kęsicki (ekspert Modelu na Rzecz Równego Traktowania), Marek Grabowski (prezes fundacji Mama i Tata). Dyskusję prowadził red. Andrzej Urbański z Radia Gdańsk. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym jest dokumentem inspirującym rekomendacje dla gdańskiego Modelu na Rzecz Równego Traktowania.

Wasze dzieci cierpią! – list otwarty homoseksualnej aktywistki

“Członkowie społeczności LGBT – jestem Waszą córką. Moja mama wychowała mnie ze swoją partnerką na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Z moim ojcem żyła jako małżeństwo przez dość krótki czas. Przed wyjściem za mąż była świadoma swojej orientacji, ale czasy były inne. Tak znalazłam się w miejscu, w którym jestem. Możecie sobie wyobrazić, że była to szalenie skomplikowana sytuacja. Odeszła od taty, gdy miałam 2 lub 3 lata, aby dać sobie szansę na szczęśliwe życie z kimś, kogo naprawdę kochała – z kobietą. (…)

Małżeństwo homoseksualne nie tylko redefiniuje samo małżeństwo, ale i rodzicielstwo. Promuje i normalizuje strukturę rodzinną bazującą na odmówieniu nam dostępu do czegoś absolutnie fundamentalnego i cennego. Odmawia nam tego czego potrzebujemy i z całego serca pragniemy, przekonując jednocześnie, że nie jest nam to potrzebne, a przyszłość jakoś się ułoży. Ale nie układa się. Jesteśmy poranieni. (…)

Wielu z nas boi się powiedzieć o swoim bólu, ponieważ z jakiegoś powodu nie chcecie słuchać. Gdy mówimy o ranach zadanych nam przez wychowanie homoseksualne, albo nas ignorujecie, albo oskarżacie o nienawiść.”

Jakie “zabawy seksualne” są przedstawiane dzieciom jako norma?

“Rozbudzanie, pod pozorem edukacji, fascynacji seksualnością od kolebki sprawia, że energia, która normalnie jest przeznaczana na rozwijanie umiejętności: czy to samokontroli, czy panowania nad emocjami, czy nawiązywania tez przyjaźni z innymi, zostaje przejęta przez tę fascynację – ostrzega psycholog Bogna Białecka. W poważnym stopniu zaburza to rozwój intelektualny, emocjonalny i relacyjny dziecka”

Andrzej Bryk: Państwo rozbija rodzinne relacje.

“Wszystkie te sprawy, a to zaledwie nieliczne, jakich doświadczają od dłuższego czasu rodzice, toczą się w trwającej cały czas liberalnej rewolucji seksualnej, z dziećmi poddanymi jej presji od najwcześniejszych lat. Eksperymentowanie z seksualnością dziecka, gdy fundamentalne prawo do opieki nad dzieckiem ma państwo, a wyłącza się z niej rodziców, poddane jest presji grup ideologicznych

Z trudnego zagadnienia dojrzewania w takiej kulturze, z rozbitych rodzin, kultu indywidualnego, autonomicznego wyboru i zrodzonych w takiej kulturze patologii uczyniono front ideologicznej walki, w której rodzice są postrzegani jako zagrożenie dla fundamentalnych praw dziecka.”

Jak reagują dzieci na program “Równościowe Przedszkole”?

“Autorki programu “Równościowe Przedszkole” kompletnie nie znają się na psychologii rozwojowej małych dzieci. Zdecydowanie chcę podkreślić, że w polskim przedszkolu nigdy nauczyciel nie zabraniał chłopcu bawić się lalkami czy dziewczynce samochodem, co sugerują w treści programu. Dzieci świetnie widzą różnicę, sięgają po różne zabawki, po czym wracają do ulubionych. Nauczyciel nie stawia żadnych granic, daje wolność wyboru dzieciom. To, co proponuje gender, to manipulacja. Same autorki narzucają dzieciom inne spojrzenie, do którego przedszkolak sam nie dochodzi. Edukacja powinna polegać na tym, że dzieci same tworzą swoją wiedzę i dochodzą do pewnych zwyczajów kulturowych, ról, które są przyjęte w ich rodzinach. Nauczyciel nie ma prawa do tego, by mieszać w głowie dziecku, bo jakieś “zakompleksione panie” mają problem z identyfikacją. Generalnie projekt pokazuje problemy dorosłych, które przetworzono na program dla dzieci. Czterolatek owszem widzi rolę, które pełni mama, tata, ale nie ma zielonego pojęcia, że ktoś z dorosłych nazywa je rolami płciowymi.”

Belfast: kolejny przedsiębiorca skazany za odmowę promocji grup LGBT

“Sąd Apelacyjny w Belfaście orzekł, że przedsiębiorcy złamali prawo odmawiając udekorowania tortu sloganem promującym polityczne postulaty aktywistów grup LGBT. Było to możliwe na podstawie obowiązujących w Wielkiej Brytanii przepisów prawa antydyskryminacyjnego, które ingeruje w relacje miedzy kontrahentami i w znaczny sposób ogranicza wolność gospodarczą oraz swobodę umów..”

Sąd Najwyższy orzekł, że ostatni katolicki ośrodek adopcyjny w Wielkiej Brytanii nie może odmawiać adopcji gejom i lesbijkom LGBT

“Ośrodek Catholic Care działa od ponad 150 lat na terenie diecezji Leeds. Prócz pośrednictwa w procesie adopcyjnym instytucja zajmuje się pomocą dla kobiet oczekujących narodzin dziecka, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Catholic Care wspiera również uboższe rodziny rodziny, organizuje pomoc i opiekę dla osób upośledzonych oraz przeciwdziała marginalizacji osób starszych.

Po trwającym 5 lat procesie apelacyjnym Sąd Najwyższy orzekł, że katolicka organizacja nie ma prawa odmawiać adopcji parom homoseksualnym. Po orzeczeniu sądu, przedstawiciele Catholic Care ogłosili, że będą musieli zaprzestać działalności.”

Kanada: Dofinansowanie tylko jeśli popierasz aborcję

“Stowarzyszenie Prawo do Życia z Toronto zapowiedziało pozwanie rządu za politykę ogłoszoną tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zgodnie z nowymi zasadami wszyscy kandydaci ubiegający się o dofinansowanie w programie Canada Summer Jobs muszą podpisać oświadczenie potwierdzające swoje poparcie dla “bezpiecznej i legalnej” aborcji oraz teorii tożsamości płci.

Autobus z przesłaniem o różnicach płci został w biały dzień zdewastowany przez nieznanych sprawców.

“W Nowym Jorku pojawił się Free Speech Bus – autobus swobody wypowiedzi. Przedstawiono na nim graficzny symbol chłopca i dziewczynki, i podpisano: “To biologia: chłopcy są chłopcami i zawsze nimi będą. Dziewczynki są dziewczynkami i zawsze nimi będą. Nie można zmienić płci. Uszanuj wszystkich.” Jednak według środowisk LGBT takie sformułowania są już mową nienawiści, którą trzeba zwalczać wszelkimi metodami.

Francja: była minister skazana. Promotorzy homoseksualizmu przyjęli wyrok entuzjastycznie.

“Teraz polityk została skazana przez paryski sąd na grzywnę 5000 euro oraz dodatkową wypłatę 2000 euro dwóm organizacjom homoseksualnym. Wszystko za sprawą udzielonego przez nią w kwietniu 2014 roku wywiadu, w którym… cytowała Pismo Święte, mówiąc o homoseksualizmie. – Nigdy nie potępiałam homoseksualistów. Homoseksualizm jest obrzydliwością, ale nie homoseksualista. Grzech nie jest akceptowalny, chociaż grzesznika nigdy nie można odrzucać – powiedziała wówczas Boutin. Dodatkowo wspomniała, że jedną z przyczyn zniszczenia Sodomy i Gomory przez Boga był właśnie wykroczenia seksualne, o czym mówi wyraźnie Pismo Święte. Polityk powołała się też na List do Rzymian św. Pawła, gdzie Apostoł Narodów mówi wyraźnie, iż sodomici nie wejdą do Królestwa Bożego. Choć przed sądem Boutin argumentowała, że w wywiadzie powoływała się po prostu na Pismo Święte oraz na Katechizm Kościoła Katolickiego, sąd tę linię obrony odrzucił i kara została nałożona. Francuscy homoseksualiści zareagowali na wyrok entuzjastycznie, przekonując, że sąd dał społeczeństwu wyraźny sygnał.

Gender Equality Paradox – norweski komik na tropach absurdów gender

Zbigniew Lew-Starowicz o gender i różnicach między płciami

Pin It on Pinterest

Share This