Czym się różni mózg kobiety od mózgu mężczyzny?

utworzone przez | wrz 6, 2018 | Osądzić

Ideologia gender ma kilka dziwnych teorii – jedną z podstawowych jest założenie, że mózgi kobiet i mężczyzn niczym się nie różnią. Nie mogą się różnić, ponieważ kobiety i mężczyzny są we wszystkim równi. Cały dorobek naukowy, który twierdzi coś zupełnie innego, jest po prostu wytworem neuroseksistów.

Nie do końca jest zatem jasne jak to się dzieje, że kobiety i mężczyźni, nawet w tak równościowym kraju jak Norwegia, wciąż wybierają zawody “stereotypowo” damskie i męskie. Jeszcze trudniej wyjaśnić, dlaczego siłowe wprowadzenie parytetu kobiet i mężczyzn na stanowiskach zarządzających w firmach miałoby spowodować wyższą efektywność w zarządzaniu – skoro ich mózgi niczym się nie różnią… To są trudne tematy i nawet na gender studies nie każdy potrafi je przekonywująco wyjaśnić.

Tymczasem ludzie stąpający po ziemi bez trudu wskazać różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną. Także w myśleniu, postrzeganiu świata, sposobie podejmowania decyzji. Te różnice nie wartościują – zaakceptowane mogą być źródłem siły. W interesujący i barwny sposób przypomina o tym Mark Gungor:

Pin It on Pinterest

Share This