Odpowiedzialny Gdańsk – spotkanie z katechetami

utworzone przez | wrz 9, 2018 | Aktualności, Działać

Przedstawiciele Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk wzięli udział w spotkaniu z katechetami archidiecezji gdańskiej. Wystąpienie dotyczące aktualnych działań urzędu miejskiego w Gdańsku związanych z Modelem na Rzecz Równego Traktowania oraz Zdrovve Love zostało poprzedzone ks. prof. Jacka Bramorskiego, zatytułowanym “Ideologia gender jako nowy totalitaryzm zagrażający rodzinie”. Otrzymaliśmy podziękowanie od biskupów za dotychczasową działalność oraz zapewnienie o dalszym wsparciu.

Następnie głos zabrały przedstawicielki Stowarzyszenia “Odpowiedzialny Gdańsk”. – Edukacja dzieci według standardów, z jakimi mamy do czynienia w Europie, to nic innego, jak przygotowanie dzieci do roli ofiar pedofilów. Kiedy w Wielkiej Brytanii zakazano zajęć z seksualizacji w ramach edukacji seksualnej, spadł prawie o połowę odsetek ciąż u młodocianych dziewcząt – mówiła Joanna Cabaj.

W naszym szkolnictwie obowiązuje cały czas edukacja seksualna typu “a”, czyli wychowanie dzieci do czystości i wstrzemięźliwości. Natomiast robi się wszystko, żeby to rozszerzać o dalsze projekty – stwierdziła.

– Jeżeli zobaczycie, że w szkołach zaczynają się zajęcia, które wzbudzają wasze obawy, dajcie nam znać. Będziemy działać we współpracy z instytutem Ordo Iuris. Nie bójcie się. My dbamy o przyszłość naszych dzieci. O ich zbawienie. Nie robimy tego ani dla siebie, ani przeciw komuś – podkreśliła Magdalena Chmielewska. – Zajęcia w szkołach, które prowadzą firmy zewnętrzne, mogą odbywać się tylko i wyłącznie przy aprobacie i pisemnej zgodzie rodziców – mówiła.

Żódło: gosc.pl

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This