Relacja z posiedzenia Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska

utworzone przez | lip 22, 2019 | Aktualności, Widzieć, Zdrovve Love

W środę 26 czerwca odbyło się posiedzenia Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska. Na spotkaniu oprócz przedstawicieli Odpowiedzialnego Gdańska, radnych i urzędników była również Anna Michalska, realizator programu “Zdrovve Love”. Pani Michalska przed podaniem nazw szkół w których już odbyły się zajęcia, zapytała urzędnika czy może je podać. Było to na tyle niezręczne, że nawet przewodniczący Komisji z opcji liberalnej wyraził swoje zniecierpliwienie – w końcu jest to informacja publiczna i nie wolno jej zatajać.

Podajemy listę szkół gdzie udało się zrealizować zajęcia Zdrowe Love:

  • Zespół Szkół Łączności w Gdańsku Podwale Staromiejskie 51/52
  • Liceum Lingwista przy ul. Kosynierów 11 Gdańsk
  • Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących XII LO przy ul. Subisława, 22 Żabianka
  • Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego XI LO przy ul. Subisława 22 Żabianka
  • Zespół Szkół Kreowania Wizerunku ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 35 Przymorze
  • Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych przy ul. Polanki 124,
  • Gdańskie Liceum Ogólnokształcące przy ul. Małomiejskiej 58

Z wymienionych powyżej placówek oświatowych 4 szkoły są publiczne i 3 niepubliczne. Zajęcia ukończyło w sumie 151 uczniów. Są jeszcze planowane warsztaty choć nie jest pewne czy się odbędą ze względu na małą ilość chętnych w następujących szkołach:

  • Zespołem Szkół Morskich, Wyzwolenia 8 Nowy Port
  • XV LO przy ul. Pilotów 7 Zaspa
  • Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich aleja Legionów 7

Z informacji Anny Michalskiej widać, że przynajmniej połowa uczestników ma bardzo liberalne podejście i traktuje warsztaty jako instruktaż i możliwość utwierdzenia się w swoich przekonaniach. Dla realizatorki stosunki analne są – jak powiedziała – zwyczajnie jedną z opcji wyrażania seksualności. Czy dla dyrektorów szkół również? W spotkaniach informacyjnych dla rodziców uczestniczyło 125 osób. W trakcie dyskusji wynikło, że rodzice nie są rzetelnie informowani o treści warsztatów, np. przemilcza się przed rodzicami fakt ćwiczenia na forum klasy nakładania prezerwatywy. Treści zawarte w materiałach oparte są o standardy WHO, które jak sprawdziliśmy znacząco odbiegają do stanowiska Ministerstwa Zdrowia.
Według informacji otrzymanych od rodziców i potwierdzonych przez Kuratorium Oświaty, zajęcia ze Zdrovve Love odbywały się w szkołach średnich niekiedy kosztem zajęć lekcyjnych.
Natomiast dziwne było to, iż jeden z urzędników dopytywał się przybyłych na Komisję Edukacji rodziców, dlaczego Kuratorium po sprawdzeniu nieprawidłowości potwierdziło ten fakt zainteresowanym rodzicom. Nie był zainteresowany faktem łamania prawa a jedynie tym, że rodzice dostali odpowiedź z Kuratorium.
Kiedy pytania mieszkańców miasta Gdańska stawały się coraz bardziej niewygodne, większość radnych na wniosek Krystiana Kłosa z Koalicji Obywatelskiej przegłosowała zakończenie dyskusji.

W związku z brakiem możliwości swobodnego wypowiedzenia swojego zdania w trakcie obrad Komisji Edukacji jeden z przedstawicieli Odpowiedzialnego Gdańska, Mariusz Bąk – wystosował skargę, skierowaną do Urzędu Miasta.

Pin It on Pinterest

Share This